سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

دلنوشته های یه دختر

بدنبال اطلاع انجمن حمایت از حیوانات از تلاش سازمان فضایی ایران برای ارسال یک میمون به فضا، انجمن حمایت از حیوانات در تاریخ 91/11/2 نامه‌ای خطاب به سرپرست این سازمان ارسال نمود.

با توجه به اینکه تاکنون پاسخی از طرف این سازمان به دفتر انجمن ارسال نشده است، این نامه بر روی سایت انجمن منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد. بزودی جزئیات بیشتری از تلاشهای ناموفق این سازمان و به خطر انداختن جان موجودات بیگناه منتشر خواهد شد. 
 


 


سرپرست محترم سازمان فضایی ایران

جناب آقای دکتر حمید فاضلی

 

با سلام و احترام


 

پیرو مکاتبات قبلی در مورد عملکرد غیراخلاقی آن مرکز در ارتباط با حیوانات مورد بهره‌برداری در پژوهش‌های فضانوردی خواهشمند است دستور فرمایید کاربرد حیوانات در این پژوهش‌ها متوقف گردد. همانگونه که قبلا ذکر شد ارسال جانداران به فضا پدیده‌ای است که سالیان پیش و قبل از انتقال انسان به فضا و برای کسب تجارب زندگی در فضا و آثار آن بر روی بدن موجودات زنده انجام شده و نتیجه این تجربیات نیز موجود و در دسترس همگان قرار دارد و قطعا نیازی به تجربه مجدد آن با به خطر انداختن جان موجودی دیگر نیست.


موضوع ارسال ناموفق فضاپیماهای شما موضوعی است که به تکنولوژی و تخصص شما مربوط است و اینکه برای بار سوم می‌خواهید آزموده‌ها را تکرار کنید نیز یک موضوع تخصصی مربوط به مرکز شماست، اما چیزی که برای ما مهم است جان حیواناتی است که در این مسیر آزمون و خطا از بین می‌روند در صورتیکه می‌توانید کارهای پژوهشی خود را بدون حضور حیوانات نیز انجام دهید.


لذا در صورتی که برای بار سوم نیز اصرار بر تکرار خطای گذشته را داشته باشید مجبور خواهیم بود که از حامیان حیوانات و سازمان‌های مربوطه در جهان برای دخالت در جلوگیری از کشته شدن بیشتر این حیوانات کمک خواسته و جزئیات تلاشهای ناموفق قبلی آن مرکز را در اختیار افکار عمومی و رسانه‌ها قرار دهیم.

 

 


نوشته شده در شنبه 91/11/14ساعت 12:23 عصر توسط زهرا نظرات ( ) |


 Design By : Pichak